Data: 06-07-2022

Na mocy umów zawartych pomiędzy Minister Rodziny i Polityki Społecznej Panią Marleną Maląg, a Marszałkiem Województwa Łódzkiego Panem Grzegorzem Schreiberem, od początku sierpnia do końca przyszłego roku realizowane będą dwa projekty edukacyjne wybrane w konkursie ofert pn. „Razem Możemy Więcej – Pierwsza Edycja Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2023” w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców na lata 2022–2025.

Program skierowany jest do cudzoziemców, którzy trafili do Polski w sytuacjach kryzysowych (np. związanych z działaniami zbrojnymi na terenie ich kraju – w tym w Ukrainie). Źródłem finansowania są środki rezerwy Funduszu Pracy, których dysponentem jest Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Pierwszy z projektów to „Kurs języka polskiego dla cudzoziemców”, na który Województwo Łódzkie otrzymało wsparcie w wysokości 1 297 600 złotych. Uczestnicy oprócz języka poznają naszą kulturę, zwyczaje i wszystko to, co pomoże im się odnaleźć w naszych realiach. Wsparciem będzie objętych 1200 osób.

Drugi projekt „Kursy umiejętności zawodowych dla cudzoziemców” zakłada zdobywanie przez uczestników nowych kwalifikacji w 4-5 miesięcy na siedmiu kierunkach kształcenia. Wsparciem objętych będzie 384 osób, a dofinansowanie projektu wynosi 991 840 złotych.

Wszystkie kursy są dla uczestników darmowe. Zajęcia odbywać się będą w szkołach prowadzonych przez samorząd województwa łódzkiego. Osoby zainteresowane zachęcamy do kontaktu z najbliższą placówką, w celu uzyskania szczegółowych informacji. Do placówek zaangażowanych w projekt należą:

Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Łodzi,
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim,
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Sieradzu,
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Skierniewicach,
Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu,
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nowoczesnych Technologii Województwa Łódzkiego w Łodzi,
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim,
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Łowiczu,
Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Województwa Łódzkiego w Sieradzu,
Szkoła Policealna Techniki Dentystycznej w Łodzi,
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim,
Centrum Rozwoju Kompetencji Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Rogowcu.

  

Data: 05-07-2022

 W dniu 30.06.2022 oraz 01.07.2022 Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Rogowcu, wspólnie z przedstawicielami PGE zorganizowało spotkanie informacyjne z pracownikami.
Celem spotkania było przedstawienie dotychczasowych działań Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Rogowcu oraz zaprezentowanie ofert edukacyjnej na nowy rok szkolny. Na spotkaniu prowadziliśmy również rekrutację na nowy rok szkolny.

 

 

Data: 01-07-2022

 

 

 

 

Data: 06-06-2022

W dniu 4 czerwca 2022 r. Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE w Rogowcu zainaugurowało sesję egzaminacyjną?.

Do egzaminów przystąpiły następujące kierunki ???
?Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej ELE.10.
?Technik informatyki -INF.03.
?Technik automatyk- ELM.01.
Jesteśmy przekonani, że wiedza i umiejętności, jakie zdobyli Nasi słuchacze pozwolą im bez problemu zdać egzaminy i uzyskać kwalifikacje.
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

  

 

 

Data: 20-05-2022

W dniu 18.05.2022 #Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Rogowcu uczestniczyło w spotkaniu konferencyjno- warsztatowym w Bełchatowie, pt. ,,Edukacja, Partnerstwo, Rynek Pracy” , które odbyło się w Bibliotece  Pedagogicznej. Na odbywającym się spotkaniu nasze Centrum przedstawiło swoją ofertę kształcenia.

Wydarzenie to skierowane było do absolwentów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych.

  

 

  

Data: 15-05-2022

W dniu 15 maja 2022 r. Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE w Rogowcu uczestniczyło w #PiknikWojewództwaŁódzkiego na terenie sulejowskiego

Podklasztorza, zorganizowanego przez #WojewództwoŁódzkie / #ZmieniamyŁódzkie z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny i rzeczywiście była to wyjątkowo rodzinna impreza. Już od wczesnych godzin popołudniowych można było skorzystać z atrakcji przygotowanych m.in. przez strażaków, policjantów, oraz inne jednostki województwa łódzkiego . Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE w Rogowcu przedstawiło swoją ofertę #edukacyjną, która cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników pikniku.

   

  

   

DATA: 28-04-2022

W dniu 27.04.2022 roku #Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Rogowcu uczestniczyło w dniu ,, Nauki i Pracy” które odbyło się w #Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim. Na odbywającym się spotkaniu nasze Centrum przedstawiło swoją ofertę edukacyjną i zawodową. Wydarzenie to skierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych.
Swoją ofertę przedstawili również:
#Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim;
#Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim;
#Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim;
#Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim;
#Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Piotrkowie i EURO-CENTRUM Piotrkowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej.

 

 

 

 

DATA: 27-04-2022

W dniu 25.04.2022 roku #Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE Polskiej Grupy Energetycznej
w Rogowcu brało udział w spotkaniu dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. ,, Dni Nauki i Pracy” odbywającym się w #CentrunRozwojuEdukacji Województwa Łodzkiego w Piotrkowie Trybunalskim - filia w Tomaszowie Mazowieckim.
#Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Rogowcu zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną.
Ofertę kształcenia przedstawili również:
#Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim;
#Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego w Tomaszowie Mazowieckim;
#Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim;
#Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie Tryb. ( oddział WUP w Piotrkowie Tryb.);
#Euro- Centrum Piotrkowskie Stowarzyszenie Rozwoju Promocji i Integracji Europejskiej w Piotrkowie Trybunalskim;
#Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim;
#Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Piotrkowie Trybunalskim.
Wszystkim uczniom dziękujemy za tak liczne zainteresowanie.

 

 

 

DATA: 06-04-2022

W dniu 06.04.2022 roku Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE w Rogowcu oraz nasz główny partner Grupa PGE brało udział w Festiwalu Zawodów i Kwalifikacji w Łodzi.
Wydarzenie to było skierowane do młodzieży ostatnich klas szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych, którzy stoją przed wyborem zawodu, pracy, czy też uzyskania ciekawych kwalifikacji zawodowych.
Na Festiwalu Centrum Rozwoju Kompetencji WŁ i PGE w Rogowcu przedstawiło swoją ofertę edukacyjną gdzie zaprezentowaliśmy zestawy dydaktyczne z panelem PV, turbiną wiatrową oraz pompą ciepła.

 

 

 

DATA: 30-03-2022

Szanowni Państwo,

Marszałek Województwa Łódzkiego organizuje bezpłatne zajęcia z języka polskiego dla osób dorosłych.
Kursy językowe realizują nasze szkoły w Łodzi, Zgierzu, Sieradzu, Piotrkowie Trybunalskim, Tomaszowie Mazowieckim, Łowiczu i Skierniewicach.
Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz się uczyć języka polskiego, napisz e-mail w swoim języku (lub w języku angielskim) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Podaj swoje imię, nazwisko, numer telefonu i miejsce pobytu/zamieszkania. Skontaktujemy się z Tobą.
W najbliższym czasie uruchomimy również numer telefonu, pod którym będzie można zapisać się na bezpłatne lekcje języka polskiego.
Nie musisz znać języka polskiego, aby zacząć uczyć się jego podstaw, co pozwoli Ci zacząć się komunikować.
Nie czekaj! Skorzystaj – zapisz się już dziś!


Шановні Громадяни України!

Маршалек Лодзького Воєводзтва, організовує безплатне навчання для дорослих з польської мови.
Курси з польської мови реалізують наші школи  в місті Лодзь,  Згєж , Сєрадз, Пйотркув Трибунальскі, Томашув Мазовєцкі, Ловіч i Скєрнєвіце.
Якщо Ви зацікавлені та хочете вивчати польську мову, напишіть електронного листа Вашою мовою (або англійською) на адресу: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Вкажіть своє ім’я, прізвище, номер телефону та місце перебування/проживання. Ми зв’яжемося з Вами.
Найближчим часом ми також запустимо номер телефону, за яким можна буде записатися на безкоштовні уроки польської мови. Вам не потрібно знати польську мову, щоб почати вивчати її основи, що дозволить Вам почати повільно спілкуватися.
Не чекай! Скористай і запишись вже сьогодні !

 

   

 

Nazwa zadania: „Utworzenie pracowni Odnawialnych Źródeł Energii (OZE)”

Wartość ogółem zadania: 375.392,00 zł

Kwota dofinansowania w formie dotacji przyznanej przez WFOŚiGW w Łodzi: 325.392,00 zł

Zakres projektu: Projekt realizowany przez Województwo Łódzkie, którego głównym celem jest utworzenie pracowni Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) w Centrum Rozwoju Kompetencji Województwa Łódzkiego i PGE Polskiej Grupy Energetycznej w Rogowcu. Województwo Łódzkie zakupi profesjonalny sprzęt dydaktyczny w tym m.in.: kolektory słoneczne, pompy ciepła, fotowoltaiki, turbiny wiatrowe, ogniwa fotowoltaiczne z połacią dachową, ekran multimedialny na wózku jezdnym oraz materiały dydaktyczne do kolektorów słonecznych, pompy ciepła, fotowoltaiki, turbiny wiatrowej i energii wiatru. Utworzenie pracowni Odnawialnych Źródeł Energii przyczyni się do poszerzenia oferty kształcenia poprzez rozpoczęcia kształcenia w zakresie kwalifikacji Montażu i uruchamiania urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (ELE.10.), Eksploatacji urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (ELE.11.) lub podstaw energetyki.

Pracownia Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) będzie miejscem stwarzającym możliwość kształcenia i rozwoju kwalifikacji pracowników branży elektroenergetycznej.

https://www.wfosigw.lodz.pl/